TEKNOLOJİ 1 Ocak 2017, 15:38

Yine Yeni Yeniden

TrackR

Yine Yeni Yeniden merhabalar bilgissayar okurları. Bu hafta yeni ne var diye göz attığımda TrackR’yi keşfettim. Nedir Bu trackR? TrackR eşyalarını sürekli kaybeden, unutkan ve dağınık yaşayanlara yardımcı bir cihaz. Madeni para büyüklüğündeki bu cihazı çok unuttuğunuz veya kaybetme riski çok olan eşyalara takabilir ve akıllı telefonunuz ile GPS desteğiyle çabucak bulabilirsiniz.  Akıllı telefonunuza bluetooth ile bağlanan ve eşleşen bu cihazı ancak yakın çevre için kullanabilirsiniz. Bunu bir gps cihazı ile kıyaslamayın çünkü saat piliyle çalışan bu cihaz ancak yakın çevresindeki eşleşen akıllı telefon ile bağlantı halindedir. Çok uzaktaki bir cihaza veri gönderemez çünkü mobil ağ desteği yok. Evinde evcil hayvan besleyenler için ideal bir cihaz, veya alışveriş merkezlerinde alışveriş sonrası nereye park ettiğini unutan ve çok sık araba arayan birisiyseniz bu cihaz işinizi kolaylaştırabilir.

Belty Akıllı Kemer

Modanın merkezi paristen hem modaya dair hemde teknolojiye dair bir gelişme daha çıktı. Akıllı Kemer!!! evet yanlış okumadınız akıllı kemer. Akıllı telefonların hızla geliştiği bu dönemde artık herşey akıllı telefona entegre oluyor. Buna pantalonumuzu sıkı tutması için taktığımız kemerler de dahil oldu. Fransız Emiota tarafından geliştirilen bu kemer üzerinde mikro motorlar sayesinde kemerin sıkılık ayarını size göre otomatik ayarlıyor. Örneğin bir yemek sonrasında kemer üzerinde bulunan algılayıcılar sizin yemek yediğinizi algılayıp kemeri otomatik gevşetiyor. Akıllı telefondan da kontrol edilebilen bu kemer teknolojiyi hayatın her alanında kullananlar için müthiş bir buluş.

Philips Ergosensör Monitör

Philipsin icat ettiği bu monitör bilgisayar başında çok vakit geçiren ve bu yüzden kemik sağlığı bozulan kişiler için ideal bir ürün. Monitör üzerinde bulunan sensörler sayesinde monitörün karşısında eğik(kambur) duran kişiyi uygun pozisyon için uyarıyor. Göz ve beden hareketlerini takip eden bu monitör gerektiğinde ara vermenizi önererek sizin sağlığınızı koruyor. Klavye üzerinde bulunan sağlık uyarılarının harekete geçmiş hali bu monitör.

GyroCycle Devrilmeyen Motosiklet

Thrustcycle Enterprises tarafından üretilen bu motosiklet artık dengede durma problemine son vermiş. Cep telefonlarımızın denge sisteminde de kullanılan jiroskop ile ağırlık merkezini sürekli takip eden ve ona göre motosikletin dengede kalabilmesi için denge merkezini değiştiren sisteme sahip olan motosikletle yolculuklarınız daha güvenli olacak. Buna ek olarak motosiklet durduğunda park etme gibi bir sorununuz olmayacak tıpkı arabalar gibi üzerinden inip öylece bırakabileceksiniz. 2017 yılında yollarda olması beklenen bu motosiklete ilgi büyük.

Yazar Bilgileri

emrah emrah4334@gmail.com
Blogger & Teknoloji Yazarı

Benzer İçerikler

Yorum Yap