YAZILIM 13 Nisan 2015, 21:28

El Yazınız Artık Bilgisayarınızda!

Yıllardır güzel yazı derslerinde el yazısı dersleri gördük herkes aynı harfi aynı şekilde yazmaya çalışırdı fakat aynı harfleri herkes farklı yazardı. Bizi biz yapan kendimize ait el yazımızdı. İnsanın kişisel karakteristik özelliklerini yansıtan el yazısı kendi imzasıdır.

Artık herkes kendi karakteristik yazısını office belgelerinde kullanabilecek. artık kendi el yazımızı bilgisayarda yazabileceğiz. Kendimizi artık kendi yazı tipimizle anlatabileceğiz. www.kelimelerbenim.com‘ un keşfedip bize sunduğu bu farklı ve ilginç özelliği bir kaç adımda kendi bilgisayarınıza kurabileceksiniz ve word belgelerinizi kendi yazı tipinizle yazabileceksiniz.

www.paintfont.com adresinde ücretsiz sunulan bu yazılım birkaç adımda bilgisayarınızda;

1. adım siteye girip “Select Character Set/Create Templates” menüsünden ülkenizin alfabesini seçmek

ülke seçimi2

2. adım ülke alfabesinin hemen altında bulunan “Create Template(s)” butonundan QR kodlu formu indirip yazdırmak.

formu indirme2

3. adım bu formu kendi el yazımız ile doldurmak.

form2

4. adım doldurduğumuz bu formu tarayıp PDF veya JPG formatında kaydetmek.

5. adım kaydettiğimiz formu yine aynı site üzerinden “Upload filled out templates” menüsünden “Select template(s) to upload” ın altında bulunan “Dosya Seç” kısmından yüklemek.

upload menü2

6. adım “font name” menüsünden yazı tipi ismimizi belirlemek (örn;alinin el yazısı) ve formatı belirlemek (menüde otomatik olarak OTF seçili olacak, bu formatı değiştirmiyoruz!)

7. adım gönderilen form bize OTF formatıyla geri yüklenecek bunu indirmek.

8. adım “Denetim Masası” menüsüne girip indirdiğimiz bu OTF formatlı dosyayı “Yazı Tipleri” klasörüne eklemek.

denetim masası2

yazı tipleri klasörü2

 

El yazınız artık bilgisayarınızda. Şimdi bir word dosyası açın, kendi yazı tipinizi seçin, yazmaya başlayın. Kolay gelsin…

 

Yazar Bilgileri

emrah emrah4334@gmail.com
Blogger & Teknoloji Yazarı

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (2)

 1. Sezer
  14 Nisan 2015

  Dostum çok iyi anlatım olmuş, kalemine sağlık. Özellikle seçtiğin görseller ve yaptığın işaretlemeler, faydalanmak isteyenlere güzel bir rehber olacak diye düşünüyorum. Bu tip inceleme yazılarını daha sık görmek isteriz Bilgissayar’da. Sevgilerle.

  Cevapla
  • emrah
   (Yönetici)
   14 Nisan 2015

   Teşekkürler sayın Kelimelerbenim’in ceo’su Sezer bey. Bu tür faydalı bilgileri bulup çıkarıp kaleme alacağım, anlatım dili kelimeler benim gibi olmasa da daha da geliştireceğim, artı kelimelerbenim’in katkısı çok büyüktür bu sitede, teşekkürler.

   Cevapla

Yorum Yap