Android 9 Ocak 2017, 11:11

ANDROİD uygulama tavsiyeleri 5

DOREMİ NOUGAT

Bu uygulama müzikseverleri sevindirecek bir uygulama. Çevrimiçi müzik dinleme programı olan bu uygulama aynı zamanda dinlediğiniz müziği anında bir tıkla indirme imkanı sunuyor. Bu sayede hem çevrimiçi hemde çevrimdışı müzik dinleyebiliyorsunuz.hiçbir üyelik gerektirmeyen bu uygulamanın müzik altyapısı youtube tarafından sağlanmaktadır. Bu yüzden istediğimiz müziği anında bulabiliyorsunuz. Uygulama ile indirilen müzikler .m4a formatında olup mp3 formatı ile birebir aynıdır. Tek fark .m4a formatı .mp3 formatına oranla daha bass’a yönelik olup mp3 gibi enstürüman seslerinin kalitesine yönelik değildir. .m4a sıkıştırılmış ses formatıdır. genel olarak .mp4 formatlı bir videonun sadece ses versiyonu da denilebilir. Bu uygulama ile tek tıkla Mp3 indirmenin keyfine varın.

SYNC (Resilio Sync)

Daha önce sizlere şu yazımda internet üzerinden güvenli ve hızlı dosya / klasör  paylaşmayı ve iki bilgisayar arasında kolay ve hızlı dosya senkronizasyonunun nasıl yapılacağını anlatmıştım. Bu yazımda ise bilgisayarlar arası paylaştığınız dosya ve klasörlere cep telefonunuz ile de ulaşabileceğiniz ve dosya klasör paylaşabileceğiniz bir uygulamayı tanıtacağım. Daha önce Bittorrent Sync tarafından verilen bu hizmet artık Resilio tarafından sağlanmaktadır. Bilgisayarınızda oluşturduğunuz paylaşım klasörünü bu uygulama ile cep telefonunuz ile senkronize edip kolaylıkla bilgisayarda oluşturduğunuz dosyaya ulaşabilecek ve dosya paylaşımı yapabileceksiniz. Yapmanız gereken bilgisayarda veya cep telefonunuzdan oluşturduğunuz klasörün (resilio uygulamasında oluşturduğunuz paylaşım klasörünün) anahtar şifresini (+) butonuna tıklayarak “bir anahtar girin” kısmına girmek. Birbirine senkron ettiğiniz klasöre artık heryerden ulaşabilecek değişiklik yapabilecek kolaylıkla dosya paylaşımı gerçekleştirebileceksiniz.

Checklist

Şimdi önereceğim uygulama kendisi çok küçük ama işlevi oldukça büyük bir uygulama. Gündelik hayatta not defterlerimizin yerini alan bir uygulama; Checklist. Hergün yapmanız gereken işler mi var bunların tek tek yapılıp yapılmadığının çetelesini mi tutmak istiyorsunuz. Veya bir alışverişe çıkacaksınız evde nelerin alınıp alınmayacağını, alışveriş esnasında neyi alıp neyi almadığınızı görmek mi istiyorsunuz. Aklınızda tutamadığınız küçük şeyleri bu uygulama sizin yerinize tutuyor. Çok basit ve kullanışlı olan bu uygulama ile liste hazırlayıp bu liste üzerinde aşağı yukarı taşıma yapılanlara tik işareti koyma gibi işlevleriyle günlük yardımcınız. Eminim bu uygulama günlük hayatta birçok işinize yarayacak. Haftaya bir sonraki android uygulama tavsiyelerinde görüşmek üzere. hoşçakalın.

Yazar Bilgileri

emrah emrah4334@gmail.com
Blogger & Teknoloji Yazarı

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (1)

  1. kişisel blog
    3 Şubat 2017

    Uygulamalar çok güzelmiş 🙂 Doremi Nougat’ı deneyeceğim teşekkür ederim 🙂

    Cevapla

Yorum Yap