Android 29 Mayıs 2016, 20:54

Android uygulama tavsiyeleri 4

Merhaba Bilgissayar okurları, bu hafta da Android uygulama tavsiyeleri ile karşınızdayım. Herkes telsiz kullanmayı sever, küçükten büyüğe herkesin ilgisini çeker telsizler. İnşaat alanında, çalışma ofisinde, ormanda avda, taksi şoförlüğünde ve daha bir sürü iş sahasında halen kullanılmakta olan telsizler artık cep telefonunuzda. Sizde akıllı telefonunuzu bir telsiz gibi kullanabilecek arkadaşlarınızla istediğiniz an haberleşebileceksiniz. Bunun için yapmanız gereken google play store dan “Zello” uygulamasını indirmek ve kurmak.

zello

Play Store da “ Zello PTT Walkie Talkie” adıyla aratınca karşınıza gelen turuncu Z logolu uygulama. Uygulamayı kullanmak için ücretsiz kullanıcı hesabı oluşturuyorsunuz ve kullanmaya başlıyorsunuz. Diğer arkadaşlarınıza da uygulamayı kurdurup karşılıklı veya topluca haberleşebiliyorsunuz. Uygulama içerisinde kanallar mevcut isterseniz bu kanallara abone olup kanaldaki diğer kişiler ile sohbet muhabbet edebilirsiniz. İsterseniz kendiniz bir kanal açıp arkadaşlarınızı bu kanala davet edip bu kanal üzerinden topluca haberleşebilirsiniz. Eğer başka insanların kanalınıza girmemesini isterseniz kanala şifre koyup, kanala üye olmak isteyenleri siz belirleyebilirsiniz. Taksicilik yapan arkadaşların işine yarayacak bu uygulamayı diğer iş sahalarında çalışan arkadaşlara da tavsiye ederim.4540 merkez anlaşıldı tamam 🙂

skype

Bazı yeni nesil akıllı telefonlarda ön kamera mevcut fakat görüntülü görüşme yapılamıyor 🙁  Masaüstü (windows) uygulaması olan ve görüntülü görüşmenin atalarından biri olan “skype” ile artık bu sorununuz da çözüldü. Skype artık android de! Eğer cep telefonunuzun ön kamerası varsa google play store’dan Skype’ı indirin ve kurun. Ücretsiz üye olarak, kişi listenizde yani rehberinizdeki skype kullanıcısı kişiler ile görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Kısa bir dipnot düşeyim; bu uygulamada ücretli kontör ile çalışan ve tüm telefonları arayabileceğiniz telefon uygulaması da mevcut bu uygulama ücretli kontör isteyecektir ve bakiye olmadığından dolayı arama yapılamamaktadır uyarısı verecektir. Görüntülü görüşme için yapmanız gereken görüntülü görüşme yapacağınız kişiyi kişi listesine eklemek ve video butonuna tıklamak. Görüntülü görüşme tamamen ücretsizdir. (Eğer internete mobil veri üzerinden bağlanıyor iseniz mobil verinizden düşülecek veya ücretlendirmesi yapılacaktır.)

shazam

Radyoda bir müzik duydunuz, çok beğendiniz, akşam evde tekrar dinlemek istiyorsunuz, ama şarkının ismini öğrenemediniz. Ne yapacaksınız? Neyse ki Shazam var. Artık ismini ve söyleyenini bilmediğiniz şarkıları bu uygulama ile bulabilirsiniz. En fazla 10 saniyede çalan şarkının bilgilerini sizlere sunan bu uygulamayı şu sıralar tv reklamlarında da görebilirsiniz. Giderek popüler olan bu uygulama müzikseverlere tavsiyemdir.

Bir daha ki Android uygulama tavsiylerimde görüşmek üzere…

Yazar Bilgileri

emrah emrah4334@gmail.com
Blogger & Teknoloji Yazarı

Benzer İçerikler

Yorum Yap