Android 18 Ocak 2016, 21:55

Android Uygulama Tavsiyeleri 3

Android Uygulama Tavsiyeleri 3

PİXLR

Bu haftaki uygulama tavsiyelerimden ilki fotoğraf çekmeyi seven, fotoğrafçılık ile ilgilenen okurlarıma gelecek.  Bu uygulama Fotoşop’un en kolay ve en kullanışlı programlarından biridir. Artık çektiğiniz fotoğrafları anında cep telefonunuzdan fotoşoplayıp sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz. Play store dan Pixlr – Free Photo Editor indirip uygulamayı keşfetmeye başlayın. Uygulamada fotoğrafta obje flulaştırmadan tutun, fotoğrafa nesne eklemeye kadar bir sürü özellikleri bulacaksınız. Fotoğraflarınıza hayat katacak bu uygulamayı sizde keşfedin.

CARDBOARD

Sanal gerçeklik diye birşey var, duydunuz mu? Hatta gözlükleri de var, Cardboard deniliyor. Daha öncesinde sizlerle paylaşmıştım Cardboard nedir diye. Merak edenler buraya tıklayarak nedir ne değildir bakabilirler. Bu gözlüğü aliexpress, ebay gibi alışveriş sitelerinden 5-10 dolara alabilirsiniz. O gözlüğün Google Play Store’da uygulaması var; Cardboard diye. Müthiş bir deneyim. Artık Cep telefonunuzdan 3D film izleyebilecek, google street view ile dünyanın heryerini sanki orda yürüyormuşcasına 3D gezebileceksiniz. Harekete duyarlı bu uygulama kafanızı nereye çevirirseniz oraya bakıyormuşcasına o anı o sokağı yaşatıyor size. Bence bu gözlük ve uygulama teknoloji devrimi. Kesinlikle tavsiye ederim.

E DEVLET

Devlet artık cebinizde. Artık devlet dairelerinde sıra beklemeye son. Eğer e-devlet şifreniz (PTT müdürlüklerinden alınıyor) var ise  google play store’dan T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının geliştirmiş olduğu Android uygulamasını hemen indirin. E-devlet yani www.türkiye.gov.tr internet sitesinde yapabildiğiniz herşeyi bu uygulamada da yapabiliyorsunuz. SGK işlemlerinden tutun Trafik cezasına kadar devlet ile ilgili ne varsa bu uygulamadan girip halledebiliyorsunuz. Cep telefonunuzda tüm devlet dairelerini taşımak, tüm devlet daireleri ile ilgili işlerinizi bir dokunuşla halletmek istiyorsanız indirebilirsiniz.

TEAMVİEWER ANDROİD

Cep Telefonunuzdan veya tabletinizden uzaktaki bir bilgisayarı kontrol mü etmek istiyorsunuz. Bu artık mümkün. Bilgisayarlar arası iletişim ve kontrol programı olan Teamviewer artık androidde. Cep telefonunuzdan evdeki bilgisayarınızı kontrol edebilir veya bir arkadaşınızın bilgisayarına bağlanıp ona yardım edebilirsiniz. (Her iki cihazda da Teamviewer’in kurulu olması gerekmektedir.) Artık uzak bilgisayar yok Teamviewer var.

TUNER G STRİNGS

Müzik dinlemeyi herkes sever. Müzikal alet çalmak bilgi ve yetenek ister. Güzel besteler yapmak ve onları güzel bir tını ile çalmakta akort ister. Klasik veya Akustik gitarınız var ise akort cihazı almanıza veya akort cihazını yanınızda taşımanıza gerek yok çünkü akıllı cep telefonunuz var. Google Play Store da Tuner – gStrings Free uygulamasını indirin cep telefonunuzu akort cihazı olarak kullanın. Müzisyen arkadaşlara duyrulur.

Bu haftalıkta bu kadar, haftaya hayatınızı kolaylaştıracak, akıllı telefonunuzu akıllandıracak uygulamalar ile tekrar karşınızda olacağım, görüşmek üzere.

Yazar Bilgileri

emrah emrah4334@gmail.com
Blogger & Teknoloji Yazarı

Benzer İçerikler

Yorum Yap