Android 11 Ocak 2016, 22:52

Android uygulama tavsiyeleri 2

Android uygulama tavsiyeleri 2

google kamera

Fotoğrafçılıkta çığır açmak istermisiniz. Gelişen teknoloji ile birlikte fotoğraf ve fotoğrafçılık da değişime uğradı. 3 boyutlu fotoğraflardan, 360 derece fotoğraflara kadar gelişen bu sektör cep telefonu piyasasını etkileyen en önemli faktör haline geldi. Cep telefonununda aranılan özelliklerden ilk üçe giren kamera gün geçtikçe gelişip hergün yeni özellikler ile karşımıza çıkıyor. Bugün sizlere Android kullanıcılarının kullanabileceği bir kamera uygulaması göstereceğim. Bu kamera uygulaması diğerlerinden bir tık daha farklı. Karşınızda Google Kamera. Google play store da bulunan harika bir arayüz. Artık cep telefonunuz ile 360 derece fotoğraf çekebileceksiniz. Tek yapmanız gereken play store dan uygulamayı indirmek ve menüden Photo Sphere’ı seçmek. Telefonunuzun groskopunun yardımı ile 360 derece fotoğraf çekebileceksiniz. Sadece yapmanız gereken sabit bir noktada durarak kamerada beliren noktalara telefonunuzu tutmak. Bütün noktaları çektikten sonra uygulama çekilen fotoğrafları birleştirerek size 360 derece fotoğraf sunuyor. Artık tek kare ile sınırlı kalmayın, Dünya yuvarlak keşfedin…

renault

Bu uygulama Renault sahibi okurlarıma gelsin. Eğer aracınızı tamire götürüp akünün kutup başlarını çıkarmışsanız birde teypçiye uğramanız gerekecek. Çünkü teybiniz sıfırlanıyor ve açmaya çalıştığınızda teyp kodu istiyor. Teyp kodunuz aracınızın teyp kitapçığında yazıyor. Eğer ki kitapçığınızı da kaybettiyseniz vay halinize cebinizden en az 20 lira gidecek demektir. Bu uygulama sayesinde servise gitmeden teyp kodunuzu bulabiliyorsunuz. Google play store’a renault radio code generator yazın, sarı zemin üzerine renault logolu olan uygulamayı indirin. Uygulamanın ana ekranının üst kısımdaki arama simgesine tıklayıp teybinizin son 4 hanesini yazın ve aratın. Your code is: yazısının karşısındaki 4 haneli kod sizin teyp kodunuzdur. Teybiniz açıldı. Hadi hayırlı olsun.

ingilizce gramer kitabı

Bu uygulama tavsiyem ingilizceye ilk adımı atanlara, ingilizcesini geliştirmek isteyenlere, İngilizceyi basmakalıp cümlelerle öğrenemiyorum diyenlere gelsin. İngilizceyi basit sade bir dille anlatan uygulama yapımcısı da bir öğretim görevlisi, tahir hoca 🙂 Artık özel ders almaya gerek kalmayacak özel dersiniz artık cebinizde. İngilizce Gramer Kitabım yazın mavi kaplı kitabın üzerinde aynı isimde bir logo göreceksiniz onu indirin. Dedim ya uygulama çok basit sade bir uygulama. O kafamızı çok karıştıran tensler bu uygulamada çok basit ve anlaşılır bir şekilde aktarılmış. İngilizcenin Türkçede karşılığını (anlam, zaman, terim…) tam anlamıyla anlaşılır bir şekilde vermiş hocamız. Ben ingilizce hocalarıma hep şunu söylemişimdir; Hocam bana ingilizceyi ingilizceyle değil Türkçeyle anlatın! İşte bu uygulama tam da bunu başarmış. Yazıları büyütme küçültme, konu anlatımlı soruları, arkaplan seçimi, yazı tipi değiştirme seçenekleri ile ingilizceyi sevdiren bu uygulamayı yüklemenizi tavsiye ederim. Hocamın ellerine sağlık güzel bir çalışma olmuş.

Bu haftalık android uygulama tavsiyeleri bu kadar haftaya görüşmek üzere…

Yazar Bilgileri

emrah emrah4334@gmail.com
Blogger & Teknoloji Yazarı

Benzer İçerikler

Yorum Yap